fbpx
pár u cottage změna k lepšímu

Změna k lepšímu

V minulém článku jsme zmiňovali pár rad pro Aupair, které jsme zatím stihli vypozorovat. Dneska se zde dočtete naše pokračování života v Anglii, ale už ne jako Aupair couple. Po roce přišla změna k lepšímu a to nejen v našem režimu. Ovlivnila chod celých dnů, za což vděčíme hlavně naší anglické rodině.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!
Co budeme dělat?

Po půl roce našeho šťastného života u náhradní rodinky jsme se dozvěděli, že jejich nejmladší syn R. půjde na internát. Pamatuji si, že moje první reakce byla- “Cože?!” Nebylo to ani tak proto, že jsme si plánovali v Anglii zůstat déle, než rok a tohle rozhodnutí nám celou situaci komplikovalo. Ale hlavně proto, že R. bylo teprve 9 let. Desetiletý O. nastupoval na internát v září, když jsme přijeli do Anglie, takže jsme měli mít na starost vlastně jen R.. Ale co tedy budeme dělat, až R. nastoupí do jiné školy a nebude jezdit domů? Budeme mít dost práce na to, abychom tu mohli zůstat? Chceme tady ještě zůstat?

Aupair couple s výhledem na anglii
Dlouho jsme se rozhodovali.

Sice jsme v Anglii nejprve chtěli zůstat rok, ale tak moc se nám tady líbilo, že jsme ještě domu jet nechtěli. Každopádně to byla jedna z možností. Další možnost byla najít si jinou rodinu. Ale popravdě? Nemohli jsme najít žádnou rodinu, která by se alespoň trochu podobala té naší. A co si budeme, tenhle výhled se nám taky opouštět nechtěl. 

Změna k lepšímu přišla sama.

Ačkoli jsme se tím trápili docela dlouho, alternativu nám nabídla právě naše rodina. Bylo to taky kvůli tomu, že naši čeští Aupair kamarádi, kteří žili kousek od nás, v tomto systému žili. A jejich anglická rodina se bavila s tou naší. Krásná náhoda. Dostali jsme tedy návrh, že buďto si budeme platit určitou částku každý měsíc za ubytování a auto, nebo si odpracujeme daný počet hodin týdně a platit už nic nemusíme. Neberte to!

Začali jsme si hledat práce.

Na nabídku jsme nakonec přistoupili, protože jsme mohli zůstat u naší skvělé rodiny, vídat kluky sem tam o víkendech a v podstatě si vydělat 3x víc peněz, než doposud. Když jsme byli Aupair couple, dostávali jsme hluboko pod minimální hodinovou mzdu. Když jsme si ale našli jiné práce, hodinový výdělek se zvedl o dvakrát tolik. A to mi věřte, že je to znát! Zaregistrovali jsme se na childcare.co.uk a hledali si další práce. Poskládali jsme si nakonec týden tak, abychom měli čas tak akorát zaplněný a stále mohli pracovat u naší rodiny. Byla to zase úžasná změna k lepšímu!

website childcare aupair couple
Františkova práce

Fery řídí každé ráno pro rodinu č.2, kde vozí kluky do školy. V 9 přijíždí domu a může jet do fitka. Z fitka jede zabalit a připravit vajíčka, které se druhý den rozvážejí do hotelů, restaurací a k soukromníkům. Potom vyzvedává syna rodiny č.3 ve škole, hodí ho domů a tráví spolu 2-3 hodinky. Práce se každý den něčím liší a tak má i čas vykrýt mě, když zrovna nemůžu dojít s Betty a Fritzem na procházku. V pátek řídí van, kterým rozváží vajíčka po celém Cotswolds a do toho ještě jezdíme pomáhat na jednu farmu a uklízet k paní, která dělá catering. 

Aupair každodenní práce
Elišky práce

Já jsem rok pomáhala u jedné rodiny, kde se ke mě nechovali dvakrát dobře. Nakonec jsem je opustila, i když to nebylo zrovna příjemné. Našla jsem si jinou rodinu, kde se starám o dvě krásné holčičky 4x týdně a když nejsou holky doma, uklízím. Trávím s nimi i soboty ráno na gymnastice a někdy je hlídám i po večerech. Kromě mé hlavní práce jezdím žehlit na farmu, občas hlídám děti po večerech a starám se většinou o práci u naší rodiny. 

pracovní den aupair v Anglii
Můžete, mohli byste, jste poblíž?

Kontakt na nás má hromada lidí, takže když potřebují odvoz, nebo hlídání, automaticky nám píšou. Buď můžeme, nebo ne. To večerní hlídání – Babysitting – je nejlepší možný přivýdělek tady. Přijedete a jste vlastně placení jen za to, že tam jste. Můžete si dělat co chcete, koukat na filmy, číst si knížku, prostě dělat cokoli, hlavní je to, že jste tam, kdyby se cokoli stalo. Rodiče jezdí většinou na soukromé párty, nebo na večeře, které skoro vždy končí stejně. Napíšou Ferymu, aby je vyzvedl ve 12, nakonec přijdou ve 2 a byli by nejradši, kdyby je ještě odvezl na pokračování. Super ale je, že alkohol jim bere jejich skromnost a dokážou zaplatit i tak, jako kdybyste byli 2 dny v práci. 

Aupair v Anglii

Jsme opravdu velmi šťastní, že jsme dostali tuto příležitost, protože si myslím, že naše rodina je opravdu jedna z mála, která na tyto podmínky přistoupila. Dopřávají nám užívání si života, cestování, vydělání si a za to jim můžeme být vděční.

Oslava narozenin aupair couple, blog o cestování

Doufáme, že se vám náš článek – Změna k lepšímu – líbil a budeme se na vás těšit zase za týden! Pokud na nás máte nějaké otázky, napište nám na instagramu, na facebooku, nebo nám zanechte komentář tady dole pod článkem. Rádi od vás uslyšíme co by vás zajímalo, i nápady na téma dalších článků!

Děkujeme vám! S láskou vaši Doubletraveller!