fbpx
Selfíčko Elišky a Františeka na zahradě

Zařizování a zase zařizování

Jak jste se mohli dočíst v předchozím článku, naše rozhodnutí odjet pryč přišlo doslova ze dne na den. A tak nám nezbývalo nic jiného, než také v podobném duchu jednat. Ve chvíli, kdy se totiž rozhodnete, si musíte být jistí vším, co děláte a co chcete, protože pak už to nejde vzít zpět. A tak začalo plno zařizování.

My jsme se rozhodli na konci června, že v září vyjedeme do Anglie jako Aupair couple. Měli jsme před sebou sice dva měsíce na přípravy a vyřizování, ale ve většině případů jsme věci museli vyřešit ihned.

1. Práce

Fery měl full-time zaměstnání- služební poměr u policie, kde s výpovědí nemohl čekat. Věděli jsme, že podle zákona má dvouměsíční výpovědní lhůtu, ale doufali jsme, že vyjde ukončení na dohodu. Vše muselo být podáno a vyřízeno do konce června a byla s tím hromada práce. Jako policista měl k navrácení spoustu služebních věcí a o razítkování ani nemluvím. Zařizování, zařizování a zařizování! Ještě že je František zodpovědný a přesně věděl, kam své věci za ty roky “zašantročil”. A tak se nám potvrdilo, že je těžší od policie odejít, než se k ní dostat. 

Já jsem to měla jednodušší. Práci v obchodě s Montessori hračkami jsem měla formou brigády, odkud jsem- jak už jsem se zmiňovala minulém článku – odešla kvůli parťačce na drogách. 

Aupir couple v Anglii na zahradě se dvěma psy
2. Škola

Popravdě nevím, jaké by byly postupy na vysoké škole, já jsem byla rok na VoŠ v Praze 6. Měla jsem možnost na rok přerušit studium, ale popravdě jsem si nebyla jistá, kam nás život zavede. Zvolila jsem tedy druhou možnost, a to ukončení studia. Paní ředitelka byla po telefonu velmi “ochotná” a tvrdila mi, že se musím osobně dostavit do školy a vyplnit žádost o ukončení. Pak musím měsíc počkat na schválení a nakonec není vůbec jisté, že mě někam pustí. Aha! Koukla jsem na Google, stáhla formulář, napsala prohlášení o ukončení studia a odeslala poštou i emailem vedení školy. Najednou bylo možné během týdne ukončit studium.

3. Byt

Jako první jsme poslali na úřad oznámení o ukončení nájemní smlouvy. Domluvili jsme si s rodiči místo v garáži, kam jsme později nastěhovali celý náš život. (Kdybyste měli zájem o sedačku, nebo novou šatní skříň, neváhejte napsat). Také jsme museli odhlásit energie a nakonec předat klíče byt ve finálním stavu. 

Radost aupair v Anglii na zahradě se psem
4. Auto

V čem jsme si opravdu jistí a můžeme jen doporučit- když chcete cestovat a víte, že to nebude na půl roku, zbavte se nepotřebných věcí. Na cestách je třeba pár věcí na sebe, batoh a hygiena. Čím méně toho vlastníte, tím méně starostí máte. Věřte nám, je to pravda. A tak jsme se rozloučili i s naším Fabiánem, který našel lásku u Feryho ségry.

5. Pojištění

To záleží na spoustě faktorech. Jak dlouho chcete cestovat, kam chcete jet, výši pojištění atd. O cestovním pojištění najdete spoustu článků na internetu. My jsme věděli, že chceme jet minimálně na rok. Podle toho jsme také jednali. Objednali jsme se na běžné prohlídky, za které bychom později museli platit a pojištění v Česku jsme si zrušili. Došli jsme na pobočku, vyplnili papíry a odevzdali kartičku. Tím dnem jsme byli bez jakéhokoli krytí a tak jsme si tenhle bod nechali na úplně poslední dny před odjezdem. Zařídili jsme si cestovní pojištění od AXA, kde jsme si zvolili pro nás nejoptimálnější možnost. 

6. Nová rodina

Od první myšlenky na odjezd do Anglie jsme samozřejmě řešili naší budoucí rodinu. Řešili jsme to průběžně celé dva měsíce. Zaregistrovali jsme se na gumtree.com, kde můžete najít spoustu věcí. Od běžných věcí na prodej, po možnosti ubytování, práce a výhodných nabídek po celém světě. Hledali jsme všude možně, protože jsme si chtěli být na sto procent jistí, že se u nové rodinky budeme mít dobře a společně si padneme. Možná tomu pomáhaly i obavy našich babiček, které četly v Blesku, že v Anglii ukamenovali další Aupairs, nebo všude běhají vrazi. Protože Vraždy v Midsomeru jsou přeci podle skutečných událostí.

Aupair, procházka s Betty po Anglickém venkově.

O tom, jak jsme našli naši rodinu, jak jsme postupovali, podle čeho jsme vybírali a čemu se vyvarovali, se budete moct dočíst v dalším článku. Pokud vás něco zajímá, určitě nám napište buď komentář, email, nebo nechejte zprávu na Instagramu, či Facebooku. Rádi vám poradíme a pomůžeme! Vidíme se příští týden!

S láskou vaši Doubletraveller!


Jeden komentář

  • Čechoanglani😀😀

    Krásně se to čte!!! Prožili jste obrovskou zkušenost, jste oba milí, šikovní, sympatičtí, veselí, přesně jako vaší rodiče👍😂😂😂😂😂

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..