fbpx
Aupair couple Anglie

První anglický den

Jak vypadala naše neklidná cesta autobusem do Londýna se můžete dočíst v minulém článku. Ale teď bych ráda navázala na okamžik, kdy jsme vystoupili z autobusu uprostřed Londýna na hlavní stanici a byli odkázaní jen sami na sebe. Takhle vypadal náš první anglický den.

Když se dostaneme k otázce, kdo pro nás do Londýna jel, odpověď je – nikdo. Vzhledem k tomu, že jsme se střídali s párem, který u rodiny žil už dva roky, měli jsme mít o odvoz postaráno. Bohužel se nám ale služeb All inclusive nedostalo a museli jsme se dopravit alespoň do Oxfordu sami. Přeci se pro nás nepotáhnou až do Londýna. Ono se zdá, že najít autobus v hlavním městě, je celkem sranda. Ale je jiné hledat spoj na nádraží v Praze a spoj v Londýně, ještě když je to váš první anglický den. Prolínají se různé linky mezi městy a mezi bloky a je páteční poledne. Samozřejmě jsme to nenechali náhodě a hledali si spoj do Oxfordu ještě předtím, než jsme vůbec vyjeli.

Victoria Station Londýn
Nebudu vám lhát, dalo nám to trochu zabrat.

Jste v jednom z největších hlavních měst Evropy, v zahraničí, jezdí se vlevo, po chodníku se chodí taky vlevo, panika. Když se vás zeptá řidič autobusu kam to bude, radši vystoupíte a předstíráte, že jste vlezli do špatného spoje. Tady už skončila všechna sranda. V autobuse totiž nešlo kývat hlavou s doufáním, že to není otázka. No, dostali jsme se do Oxfordu, tam na nás čekal odvoz a my se mohli konečně trochu pokochat přírodou, kterou jsme cestou míjeli. Projížděli jsme městy, dálnicí, ale když jsme začali míjet jednu vesničku za druhou, ovce, krávy a louky, konečně na nás dýchla anglická atmosféra. Ocitli jsme se v oblasti Cotswolds, v jednom obřím národním parku, kterému sami Angličani říkají – srdce Anglie. 

Cotswolds anglický venkov - první anglický den , ze života aupair

Když jsme vjížděli do velké dřevěné brány, která nás dělila od nového začátku a nové rodiny, cítili jsme nervozitu. Byl to zvláštní pocit. Pamatuju si, jak jsem nedokázala myslet na nic jiného, než na to, aby nás přijali děti, abychom se všem líbili a aby byli psi hodní.

Všechny mé obavy ale v minutě zmizely.

Když se brána otevřela a my vjeli na štěrkovou příjezdovou cestu, zatajil se nám dech. Obrovská zelená rozkvetlá zahrada, kterou kolem cesty lemovaly ovocné stromy. Bylo jich tak akorát, aby úplně nezanikl ten nejkrásnější výhled na rybníček s malým molem a altánkem. Oči nám přejížděli z jedné strany na druhou a my se jen kochali. Svítilo sluníčko, které odrážela střecha ručně malovaného cikánského karavanu, stojícího na prázdnější straně zahrady. 

Anglická zmrzlá zahrada v Cotswolds

Když jsme procitli, už k nám pelášila Betty s Fritzem. A ti byli naše láska na první pohled. Ani jednou nezaštěkali, jen si nás dlouze prohlíželi a očichávali. Hned běželi oznámit rodině, že jsou na jejich pozemku nějací divní vetřelci s kufry, tak jestli je mají vyhnat, nebo jestli jsou OK. Pobrali jsme svých pár švestek a pokračovali k nádhernému kamennému baráku. Prošli jsme terasou, na které bylo moderní posezení a vzduchem hrála hudba. Dlouhé francouzské okno bylo otevřené a my mohli nahlédnout do rozlehlé kuchyně. I teď, po roce a půl tady si stojím za tím, že jsem hezčí kuchyň nikdy neviděla.

Anglický pes Betty a Fritz
Hi Guys!

Ozvalo se z kuchyně, kde host-mum připravovala se sklenkou vína letní svačinku. Spolu s ní tam seděl její mladší syn R., který se na nás stydlivě culil a z obýváku přiběhl starší syn O., který se nemohl odtrhnout od svého předplaceného časáku. Jako poslední přišel i host-dad a společně nás všichni přivítali. Celé setkání proběhlo nanejvýš mile a hladce. Jen samý smích a štěstí. Psi, radost, víno a sluníčko. Ocenili jsme, že nás rodina poslala si po dlouhé cestě odpočinout a vybalit pár věcí. Odpočinek nám přišel vhod, ale raději jsme se chtěli vydat na prohlídku okolí a užít si první anglický den naplno. 

Výhled z okna v Anglii na zahradu z domu aupair couple

Předchozí pár nás provedl zahradou a pak jsme vzali psy na procházku. Ukázali nám kam chodí když mají čas, i když čas nemají. Když prší a když je hezky. Když jsou na louce ovce, nebo když tam jsou jeleni. Tolik krás kolem nás a my uprostřed toho všeho! Tolik jsme se těšili, až budeme mít čas jen na objevování a obdivování. Když jsme přišli z procházky, umyli jsme psy, osušili a jeli se podívat do nejbližšího městečka. V Moreton-in-Marsh je toho mnoho krásného. I přes to, že je to malé město, najdete tam všechno. Lékaře, zubaře, obchody, supermarkety a mnoho dalšího. Dokonce se tam každé úterý konají velké trhy. 

Anglie venkov, uprostřed Cotswolds

Zašli jsme do místního obchodu, kam dováží farmáři své nejlepší suroviny a koupili pár věcí na první dny. S předchozím párem jsme plánovali grilování a tak jsme vybrali i něco málo pro mlsné jazýčky. Nemohli jsme tam nechat nějaké dobroty, které přeci stojí za to vyzkoušet! Pamatuji si, že jsme v tom obchodě strávili při nejmenším hodinu.

Anglický obchod Budgends
Všechno jsme zkoumali, přepočítávali a srovnávali s Českem.

My totiž v obchodě nenajdeme zmražené brambory na všechny způsoby. Vařené, pečené, šťouchané, smažené, hranolky, nebo bramborovou kaši. Odjeli jsme s hlavou plnou nových objevů a vykřičníky, co všechno musíme nutně ochutnat! Po příjezdu jsme si rozdělali gril, načali piva a sdílení prvních dojmů mohlo začít. Pili jsme a kecali až do rána. A když jsme šli spát, mysleli jsme na náš první anglický den a na to, do jakého dobrodružství jsme se to vlastně namočili!

S láskou vaši Doubletraveller!


Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..