fbpx
Aupair couple na výletě s dětmi

Naše náhradní rodina

Je hezké se rozhodnout, že chcete odjet do zahraničí. V našem případě do Anglie, jako Aupair couple. O všem co jsme potřebovali zařídit před odjezdem, jsme psali minulou neděli v článku Zařizování a zase zařizování. Ale k tomu, abyste vaše rozhodnutí mohli zrealizovat, je potřeba rodina. 

Co to vlastně je, to „Au-pair couple“? Jsou to dva lidé, nejčastěji pár, který jede do zahraničí hlídat děti. Co jsme také zjistili, nejčastěji hledají páry na hlídání rodiny v Anglii. V ostatních zemích jsme našli poptávek pro couple málo. Můžete samozřejmě vycestovat i sami, to by se potom jednalo pouze o Au-pair.

Aupair couple s kluky na zmrzlině

Věděli jsme, že nám pro začátek našeho cestovatelského dobrodružství bude stačit cesta do Anglie. Možná i proto, že jsme nemuseli jet nutně přes agenturu. Když chcete vycestovat třeba do Ameriky, bez agentury to nejde. Agentura vám nabídne rodinu, kterou mají  v určitém smyslu prověřenou a která jim platí nemalý poplatek. Proto je sehnání rodiny snažší a také můžete očekávat, že když se vyskytne problém, máte se na koho obrátit. My jsme se ale také dočetli, že v agenturách hledají pomoc spíše rodiny, u kterých žádný pár/jednotlivec dlouho nevydržel. Nejčastěji kvůli nevyhovujícím podmínkám. To ale záleží na každém, jakou cestu si zvolí.

My jsme zvolili vycestovat na vlastní pěst a tak začalo hledání naší spřízněné rodiny. Neměli jsme tehdy páru, na co si dát pozor, co je výhodné a co ne. Zaregistrovali jsme se na gumtree.com, kde jsme hledali pracovní pozice Au-pair couple v celé Velké Británii. Den za dnem jsme si pročítali snad každou poptávku, ale nikde nebyla ta jiskra. Všechny inzeráty si byly podobné a vlastně ničím vyjímečné. Protože nás tlačil čas, odepsali jsme třem rodinkám. První byli farmáři se stádem lam, druhá rodina měla 5 dětí, dva papoušky a tatínek vypadal jako Grinch, no a třetí pro jistotu ani neodepsala. Když končil červenec, už nás přešla sranda a na začátku srpna jsme měli nervy v kýblu. Byli jsme bezdomovci, bez auta, bez práce a dá se říct i bez rodiny. 

rodina
10.8.

ve 12:30 jsem se pozvala do skupiny Au Pair World (Cz/Sk) na facebooku. Ve 12:40 mi záhadný cizinec potvrdil žádost a ve 12:50 jsem to uviděla. Příspěvek s nabídkou práce Au-pair couple v srdci Anglie. Jen jsem četla a usmívala se. Tohle je TA RODINA, kam v září musíme jet! V té chvíli nás nezastavil ani počet zájemců v komentářích pod příspěvkem – a že jich bylo dost. Byl to český pár, který se chtěl posunout dál a hledal za sebe náhradu. Odpověď slečny byla pozitivní, poslali jsme jí obratem CV a druhý den jsme si volali s rodinou. Všechno šlo jako po másle.

To se ovšem nedá říct o našem projevu na skype. Seděli jsme u stolu, upocení, nervózní a plní očekávání. Celý den jsme si cvičili anglicky mluvený projev, kde se představíme a zeptáme se jich, jaké mají počasí (chtěli jsme vsadit na jistotu a využít alespoň jeden z 1000 způsobů z jejich konverzace o počasí.) Jediné, co jsme byli schopni během hovoru říct, bylo Hi, yes, Bye. Kývali jsme hlavou a doufali jsme, že to, co říkají, není otázka. Sázeli jsme na neustálý úsměv a ve všem jsme souhlasili. Proto stále nedokážeme pochopit, že si nás vybrali. A ještě k tomu o nás řekli, že máme výbornou angličtinu.

smlouva a rodina

Během toho samého týdne nám rodina poslala email se smlouvou a my jim naše občanky a řidičské průkazy. Pečlivě jsme si četli každou řádku smlouvy a čemu jsme nerozuměli, jsme si přeložili. Chtěli jsme si být na sto procent jistí, že víme do čeho jdeme. Práce 20 hodin týdně každý, někdy večerní hlídání, někdy přespání. Práce na velké zahradě a sekání traktůrkem byl odjakživa Františkův sen. Vaření, pondělní úklid a řádění s klukama byla zase moje část vysněné práce.

Aupair v Anglii sekající Anglickou zahradu

Procházky se dvěma nádhernými a úžasnými psy by se jen těžko daly považovat jako povinnost. Na oplátku nám rodina nabídla oddělené bydlení, kde máme své soukromí a auto, na které nám platí i pojištění. Staráme se o dva mladé gentlemany, kteří jsou talentovaní a ze kterých nám někdy.. občas.. vlastně docela často stojí vlasy na hlavě. Nebo alespoň mně. 

Anglie Betty a Fritz
Aupair na procházce se psy
Lepší rodinu jsme si prostě nemohli přát.

A když rodina chápe podstatu Au-pair, můžete si být jistí, že se budete mít dobře. Pochopí, že jste nepřijeli učit na Oxford angličtinu, ale sami se v ní zdokonalit. Že jste se nepřijeli strhat za pár peněz, ale zažít Anglii a procestovat každý kout. Pomůžou vám se zařizováním a odpustí i to, když dáte školní sako za 10 000,-kč do sušičky a pak už ho v ní nenajdete. Zkrátka musíte vědět, že máte svou cenu, nejedete se sedřít a taky mít trochu toho štěstí. My se každý den probouzíme do pochmurného anglického rána s nejkrásnějším výhledem na krajinu a jsme šťastní za to, že jsme se rozhodli opustit naší komfortní zónu. Je hezké se rozhodnout, že chcete odjet do zahraničí. V našem případě jako Au-pair couple. A k tomu, abychom naše rozhodnutí zrealizovali, jsme si našli skvělou rodinu.

Zamrzlá anglická zahrada

Příště se dočtete o… a víte co? Nechte se překvapit.

S láskou vaši Doubletraveller!


Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..