fbpx
Top 8 míst v Cotswolds

Cotswolds – Top 8 míst, které musíte navštívit

Ahoj všichni! Jsme rádi, že si zase v neděli děláte čas na přečtení našeho článku. Doufáme, že jste viděli naše video z Cornwallu a tím pádem si přečetli i náš minulý článek. Dneska si zavzpomínáme na naše oblíbená místa v oblasti, kde jsme žili. Ukážeme vám Top místa v Cotswolds!

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!
1. Broadway Tower

Broadway tower je historická budova která byla využívaná při druhé světové válce. Ne, nebojovali na ní, jen z ní vojáci pozorovali letouny. Je to totiž tzv. fooly budova – její význam je spíš okrasný, než praktický. Teď je to turistická atrakce a my jsme tam většinou chodili venčit psy. Vypíná se na kopci a tak je z ní vidět celý Worcestershire. Pod ní je zase ohrada plná jelenů a kousek od nich krásná a útulná kavárna.

Broadway Tower
2. Bibury

Bibury je nádherná vesnička v oblasti Gloucestershire a je považovaná za nejhezčí vesnici v Cotswolds a dokonce i jednou z nejhezčích v Evropě. Popravdě nevím, co je na ní tak moc výjimečného. Řadu typických britských domečků naskládaných na sobě najdete všude po Anglii. Je ale pravda, že kdybych někomu chtěla popsat anglickou architekturu a styl života, poslala bych je právě sem. Uklizené barevné zahrádky, louky plné ovcí a srnců, kostel a mosty. No a co je nejdůležitější, že se tu natáčely nějaké scény z filmu Deník Bridgete Jonesové. 

Bibury aupair
3. Castle Combe

Další krásná vesnička, která vás uchvátí anglickou atmosférou. Tohle místo bylo mé nejoblíbenější. Kamenné domečky, malé uličky a obchůdky, kde stojí kopeček zmrzliny klidně 5 liber. (150,-Kč). Uprostřed vesnice, na malém “náměstí” stojí studna, která je přikrytá velkým kamenem a tak se může zdát, že jde jen o výzdobu. Nejznámější je zde ale kamenný most, který přímo zdobí celý pohled na vesničku. Taky je tu závodní okruh a natáčela se tady hromada scén z hromady filmů. 

Castle Combe
4. Blenheim palace

Dámy a pánové. Tenhle palác je anglické venkovské sídlo. Jako my jezdíme na chalupu, Angličané z Cotswolds jezdí sem. Ne jen, že celá budova a zahrady jsou na seznamu světového dědictví UNESCO, ale pořádají se tu ty největší eventy, jako koncerty, festivaly, vánoční trhy a světelné show. Byl postavený pro vojevůdce Johna Churchilla a narodil se v něm Winston Churchill. Když se doma nudíte, můžete si vyjet na celý den právě sem a garantuji vám, že stejně něco nestihnete. Projdete si nádherný palác a zahrady a nakonec si dáte v parku piknik a užijete si třeba Kylie Minogue. Nedávno odtud dokonce někdo odcizil zlatý záchod.

Blenheim palace
5. The Roman Baths/ Bath

Město Bath je známé svými lázněmi. Vlastně celé město bylo postaveno na horkých pramenech, kvůli léčebným praktikám. Taky sem dříve jezdili jen bohatí lidé a panovníci, kteří si tady nechali postavit různé stavby. Ale dneska je to po Londýně druhé nejnavštěvovanější město Velké Británie. Není se čemu divit, tohle město je vážně zajímavé. Krásné parky podél řeky Avon, všude jsou pouliční umělci a stánky s fish&chips (typické anglické jídlo)

The Roman Baths/ Bath
6. Bourton on the Water

Další krásná vesnička, která vás dostane svou atmosférou. Parky, mosty, říčka a kamenné domečky. To všechno má a ještě víc. Než gift shops (dárkové obchůdky) tady najdete spíš obchody s místními produkty, za které si sice připlatíte, ale taky si pochutnáte. Domácí zmrzlina, pečivo, marmelády a jamy..

Můžete tu navštívit Birdland, což je taková menší ptačí ZOO. V parcích postávají dinosauři a taky jedině tady najdete tučňáky královské. Další atrakcí je Model Village – modelová vesnička. Vstup není zase tak drahý a je to skvělý zážitek!

Bourton on the Water model village
7. Stow on the Wold

Kromě toho, že jsme do městečka Stow on the Wold jezdili párkrát do měsíce do Tesca, objevili jsme zároveň i jeho krásu. Městečko dává hodně podnětů tamním umělcům. Kreslí a malují obrazy, potom se konají výstavy, nebo se obrazy pověsí do místních kaváren a restaurací. Schovává se tu i kostel s dvěma stromy přímo u vchodu. Není to krása?

Stow on the Wold
8. Stratford upon Avon 

Větší město, kde potkáte hromady a hromady turistů. Narodil se tady totiž William Shakespeare a jeho manželka Anne Hathway. Najdete tady jak jeho rodný dům, tak i divadlo s jeho jménem a.. vlastně všechno tady má ve svém jméně slovo Shakespeare. Shakespearova zmrzlina, Shakespearova thaiská večerka. Uvidíte tady úplně všechno. Dál od centra můžete zajít na motýlí farmu, která mě vzala za srdce. (Františka taky, když jednoho z nejhezčích motýlů nechtěně zašlápl)

dům od William Shakespeare

Tato místa nás uchvátila a považujeme je za nejhezčí místa v oblasti Cotswolds. Kdybychom mohli, na pár z nich se vrátíme a znovu nasajeme atmosféru anglického venkova. Bez stresu, bez strachu, že něco neuvidíme, nebo na něco zapomeneme. Sednout si na kávu s brownies a pozorovat ten klid a dýchat čistý vzduch.

Jestli máte nějaké dotazy, určitě nám napište. Rádi vám poradíme, nebo pomůžeme s hledáním. Můžete zanechat komentář, nebo nám napsat na Instagramu a Facebooku. Budeme rádi za každý feedback! 

Těšíme se na vás zase za týden!

S láskou vaši Doubletraveller