fbpx
Aupair Couple ve Švýcarsku

Cestování, aneb láska v našem životě

V minulých článcích jsme se zaměřovali spíše na naše práce v Anglii, při nichž každodenně využíváme a procvičujeme anglický jazyk. Jedním z posledních článků je e.g. (for example / například) Změna k lepšímu, kde vám píšeme o naší současné práci. Samozřejmě jsme do Anglie nepřijeli jen za prací, ale hlavně kvůli cestování a poznání anglické kultury.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!
Cestování v našem životě

Cestování v našem životě hraje důležitou roli. Jak jste se mohli dočíst v prvním článku, rozhodli jsme se změnit svou životní cestu. Nebyli jsme šťastní v rolích, které společnost nastavila a tak trochu si připravili naši vlastní. Ještě před čtyřmi roky bych vám napsala, jak velcí cestovatelé jsme tehdy byli. Že jsme objevili zákoutí tajemného Tunisu a ochutnali speciality v Chorvatsku. Pravda je taková, že jsme si tenkrát prošli uzavřený hotelový komplex v Hammametu a pak se dobrovolně na trzích nechali okrást. Já mám Chorvatsko projeté křížem krážem, protože jsme s rodiči a bráchou už od malička jinam nejezdili. (A na hotelové večeři si dávali kuřecí s hranolkama.) Naše zážitky byly jedním slovem odvaz.

Aupair couple na cestě Chorvatskem

Pak jsme se vydali s kamarády na Maltu, kde jsme přišli na kloub mnoha otázkám. Za jedinou cestu jsme se naučili hromadu věcí a ještě víc es v rukávu jsme odkoukali. V cestování jsme si našli svobodu a zalíbení a ohnisko toho všeho tkví právě na Maltě. 

cestování na maltě, golden beach malta

Druhá cesta se stejnou partou – a to hned za dva měsíce – byla do Švýcarska, kde už jsme se i my odhodlali vyzkoušet si pár věcí na ostro. Jedna ze zásadních věcí byla i ta, že jsme jeli autem, což mělo své pro i proti. Řízením celých Švýcarskem nám František dokázal, že se v něm skrývá kus Dominica Toretta. Ale to, jak se opilý uprostřed noci ztratil v Zurichu, když šel hledat bankomat do červené uličky, si necháme na příště.

cestování na maltě

No a z naší třetí cesty jsme se vlastně ještě nevrátili. Tuto cestu nebereme jako naplánovanou trasu po silnici, ale jako životní zkušenost. Přejíždíme přes mosty, míjíme díry, i když se jim někdy nedokážeme vyhnout. Podívali jsme se v Británii na místa, která nás nejvíce zaujala a která nebyla mezi TOP 10 v Google vyhledávání. A právě o těchto cestách vám budeme vyprávět.

Cestování po Švýcarsku
Jak vlastně cestujeme?

Jednoduše. Vymyslíme si destinaci, koukneme na zajímavá místa a označíme si je na mapách. Potom si najdeme ubytování přes Airbnb a napíšeme si plán cesty. Kolik věcí stihneme za den, co je nejdůležitější, co zase méně. Někdy to tolik neřešíme a třeba ještě v poledne nevíme, kde budeme spát. Jindy zase nestihneme vše, co jsme si naplánovali, ale cestou zastavíme na všech možných jiných místech, které nás upoutaly. A to je na cestování právě to krásný! To je to dobrodružství.

cestování po Anglii
Airbnb

Pro ty z vás, kteří neví, co je Airbnb, nebo o něm slyšeli jen letmo, vysvětlím podstatu. Airbnb je možnost ubytování u někoho doma/ na zahradě. Pro nás je to možnost levného ubytování, pro druhou stranu zase lehká forma výdělku. Zvolíte si – lokalitu, množství lůžek, cenovou výši etc. (and so on/a tak dále) a pak si jen vyberete z ubytování, která splňují vaše požadavky. Je super, že se vám rovnou ukážou na mapě a tak vám usnadní plánování cest. Platí se přes internet a vidíte i recenze/hodnocení ostatních lidí. Jak ubytovaných, tak hostitele.

Když se zaregistrujete přes náš odkaz – https://www.airbnb.cz/c/fandah22 získáte slevu 997,- kč na první ubytování a nám to taky hodí pár kaček na další cesty.

Co si balíme sebou, když jedeme na týdenní trip?

Teď si dávám si ruku na srdce. Jsem ženská, takže i množství mých věcí tomu odpovídá. František se zabalí do batohu, kam si nakonec dá i notebook s příslušenstvím, mojí hygienu, moji taštičku s make-upem, která je opravdu, opravdu nouzová a ještě svačinu s dvoulitrovým pitím. Já si dám do batohu tričko na převlečení, na spaní, “na doma”, taky tričko “kdyby náhodou” a kdyby mi byla zima. No a pak už tam nedám nic jiného. Nechápu to.

Musím se ale pochválit, naučila jsem se žít, stejně jako František, minimalisticky. Ani nevíte jak moc je to osvobozující. Zjistila jsem totiž, že z těch 5 triček na cestě použiju prakticky 2. Teď se zabalíme do dvou batohů na dva týdny a dá se říct, že tam stále máme rezervu. (Kterou mile ráda vyplním dobrým bílým vínem) 

cestování po Anglii

Co se týče samotného cestování Anglií, tipů na jídlo a krásná místa, budete si muset počkat. Všechno přijde. Máme toho tolik co říct, naše příhody na cestách, doplněné autentickými fotkami.

Teď už vám jen můžeme poděkovat za váš čas a bude moc rádi za jakoukoli zpětnou vazbu. Napište nám na náš Instagram, nebo Facebook. Doufáme, že se vám článek líbil, protože se opravdu máte na co těšit!

S láskou vaši Doubletraveller!