fbpx
Double Traveller - lom Velká Amerika u Prahy

Čas na změnu

Kdy člověk dojde k rozhodnutí, že je čas na změnu? Že by chtěl otočit svůj život o 360 stupňů? Když je nešťastný s tím, co dělá, kde žije a dokonce se to odráží i na jeho zdraví. 

Přistěhovala jsem se do velkoměsta s krásnou vidinou. Zabydlím se s Františkem a půjdu na vysokou. Najdu si skvělé kamarády a taky nějakou práci. Ale ta musí být jen na částečný úvazek, nebo formou brigády, abych se stíhala učit a zároveň přispěla na nájem. František už v Praze bydlel, měl svou práci, která ho bavila a bezvadné kolegy. Byl policista. Bydleli jsme v klidné části Prahy a kolem bylo vše, co jsme k životu potřebovali. Až na to, že časem jsme přestali být šťastní. 

Aupair couple v Anglii
Jak se to stane?

Říkala jsem si, že bydlení v Praze byl odjakživa můj sen. Odejít z rodného městečka, od rodičů, osamostatnit se. Viděla jsem volnost a taky příležitost něco dokázat. Moje vidina se ale zhroutila po tom, co jsem neprošla přijímacím řízením na mou vysněnou školu. No nic, nedá se nic dělat, půjdu na rok na jazykovku. Spolu s tím jsem si našla práci v nejmenovaném obchodě s oblečením, odkud jsem jezdila domů v deset hodin večer. František býval na nočních, nebo šel brzy spát, protože naopak vstával na ranní. V podstatě jsme se nevídali.

Když jsme takhle přežili rok, zkusila jsem vysokou školu znovu. Opět neúspěšně. Je těžké sám sobě přiznat otázku, zda vůbec na vysokou školu chcete jít a zároveň v sobě nevidět zklamání. Na poslední chvíli jsem nastoupila na Vyšší odbornou školu, abych neztratila statut studenta a spolu s novou školou přišla i nová práce. Našla jsem si skvělé kamarádky a v práci, která mě bavila a naplňovala, jsem byla šťastná. Byli jsme oba znovu šťastní. 

čas na změnu
Nic ale netrvá věčně.

Ve škole jsem se stresovala. Opary, problémy se stresem v těle, nechutenství. Je zvláštní, jak někomu dokáže dělat peklo klidně i jediný člověk ve třídě. A nejen ve třídě. V práci nám na čas vypomáhal člověk, který měl velmi pernou minulost. Ale díky známostem u nás začal pracovat. Dávka ponížení a výsměchu byly na denním pořádku, nemluvě o silných drogách, které byly dlouhou součástí jeho života. V téhle chvíli by měla do hry vejít spravedlnost, ale té se někdy prostě nedočkáte. Místo feťačky jsem z práce odešla já. 

František měl svou práci rád. Je společenský a pro druhé by se rozdal. Ale ruku na srdce. V dnešní době je práce policisty, ještě v centru hlavního města, obzvlášť těžká. Ne fyzicky, ale psychicky. Trápilo ho chování lidí, kterým se snažil pomoct, denně se setkával s urážkami a někdy i s napadeními. Jeho parta na oddělení se rozpadala a pomalu odcházela i jeho chuť v práci pokračovat. Když vás nenaplňuje práce, kterou děláte každý den od rána- do večera, stává se život těžším a těžším. Nic vás nebaví, nemáte náladu, nežijete, ale přežíváte. S našimi možnostmi ale nemusíme jen přežívat. Proč prostě ze svých beder neshodíme naše starosti a nevydáme se jinou cestou? 

Odjezd do Anglie, loučení s kamarádem a kolegou.

Ze dne na den,

Ze dne na den jsme se rozhodli odjet. Věděli jsme, že to bude těžké a budeme se muset všeho vzdát. Ale i tak jsme všechny překážky ruku v ruce překonali a došli až do cíle. 

Jak řekl můj taťka: „Vy si to představujete jako Hurvínek válku! Nemůžete přeci jen tak pustit byt a prodat auto.“ A proč ne? Proč bychom měli hledat důvody, proč to nejde? Proč raději nehledat možnosti, jak nejlépe to půjde? Protože když se chce, tak všechno jde. Je čas na změnu!

Co je důležité vyřešit před odjezdem do jiné země, zejména do Anglie a to jako aupair? Na co si dát při hledání rodiny pozor a jak jinak se rozdělují práce „Aupair“? V dalším článku se dozvíte naše rady a co bychom bývali udělali jinak. Myslíme, že se máte na co těšit!

S láskou vaši Doubletraveller.


Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..