fbpx
Aupair couple v anglické kuchyni

Aupair life

Být aupair v cizí zemi, v našem případě Anglii, je velký oříšek (Jak vidíme Angličany si můžete přečíst v minulém článku). Není to lehké, ale když překročíte počáteční překážku v podobě strachu, je to jedna z největších zkušeností, jaké můžete získat. A co vy víte, třeba se rozhodnete pokračovat někde jinde a začnete prozkoumávat celý svět. Změní se vám pohled na život a vyvrátíte si všechny možné vidiny do budoucnosti. My vám ale vyprávíme náš příběh a tak se do toho pojďme pustit!

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!
Co všechno práce Aupair vlastně obnáší?
Au pair couple v Anglii

Aupair se převážně stará o děti. Vozí je ze školy, dělá s nimi úkoly a společně tráví volný čas. Občas vaří, připravuje svačiny a věci na druhý den do školy. Záleží na požadavcích rodiny, na kterých se vždy předem domluvíte. Co se týče mě, já jsem každé pondělí uklízela barák a občas žehlila. Je třeba si ale pozici Au-pair neplést s pozicí Domestic-couple. Tam už se jedná o pár, který spravuje celý barák a stará se jak o úklid, tak o chod celé domácnosti. Objednává co je třeba, volá opraváře a nakupuje. Nestará se o děti a pracuje více hodin, než Au-pair. Tady je třeba dát si pozor a pečlivě se domluvit na smluvních podmínkách s rodinou. Často se stává, že si rodina najde “Au-pair” která pracuje 40 hodin a jen uklízí. O děti se nestará, ale má základní plat Au-paira, který odpovídá úplně jiným podmínkám!

Nejsi jejich máma!
České knedlíky

Tady je velký kámen úrazu. Nebo spíš já osobně mám s tímhle bodem velký problém. Au-pair se stará o dítě, převážně v rodičově nepřítomnosti a hlídá ho. NEVYCHOVÁVÁ HO. Kolikrát vám trne ruka v kapse, ale vy si musíte uvědomit, že nejste jejich máma a nemůžete v podstatě nic. Je to cizí dítě, vy jste v cizím prostředí a minimálně placení.

Zrovna nedávno se mi stalo, že jsem dětem uvařila domácí ovocné tvarohové knedlíky. Holčička A mi řekla, že vlastně knedlíky nejí a tak večeři co jsem uvařila,  jíst ani nebude. Holčička B to viděla a řekla mi, že vlastně ty knedlíky taky nejí a že večeři teda taky jíst nebude. Když jsem se snažila oběma vysvětlit, že bych nerada plýtvala jídlem a celé dvě porce výborných knedlíků hodila do koše, dostalo se mi stručné odpovědi- Ty nejsi moje mamka. Pak vám nezbyde nic jiného, než dát knedlíčky do lednice a připravit dětem to, co by si zrovna dali.

Bezva nápad, jen jeďte!
au pair couple v motor cars museum

My jsme z poloviny i kamarádi. Když mají děti prázdniny, ale rodiče ne, jsme tady my. Rodiče potřebují pracovat a tak my vymýšlíme různé výlety a děti jsou šťastné! Nesedí doma a nenudí se. Udělá jim radost opravdu maličkost a to je na tom to krásný. Zajdeme na zmrzku, zastavíme se na hřišti, nebo jdeme na procházku se psy. Když jedeme na nějaký lepší výlet, jako jsme třeba byli před týdnem- v Britském muzeu motorových vozidel- máme vše proplacené. 

Aupair couple v Anglickém kině

Když jdete s dětmi do kina, v našem případě film Lego život 2., neviděli jste ani první díl a vůbec vás to nezajímá… no.. nebo možná by vás to i zajímalo, kdybyste tomu alespoň trochu rozuměli, máte proplacený jak vstup, benzín tak vlastně i jídlo. A to je ta největší pecka! Bavit se zadarmo a být za to ještě placení. Co víc si takhle po česku přát. 

Mňam, nebo fuj?
Anglická pochoutka pankaces with lemond and sugar

Anglické děti mají opravdu zvláštní chutě. Vzhledem k tomu, že se v Británii slaví den palačinek a lívanců (nevím, jestli to máme i v Česku, ale jestli jo.. kde jsme celou tu dobu byli!?) tak u nás je tento den i třikrát do měsíce. Když jsme si palačinky namazali džemem, koukali na nás jak na exoty, co spadli z vesmíru. Vtipný ale je, že stejně tak jsme se dívali my na ně, když si své palačinky zasypali cukrem a přelili citrónem. A o Vánoční specialitě- batátové pyré pečené s marshmallows- ani nemluvím. Pusa se nám lepí do teď. 

Malí dospělí
Au pair couple v Anglii

Tomuto bodu bych ráda věnovala celý jeden článek. Pro mě to bylo dost zajímavé a tak si myslím, že lidé, co o tom vůbec neví, by mohli být i překvapení. Jde o školský systém. Děti chodí do školy většinou na 8:30am (am je časová zkratka pro- ráno) a domu většinou přijíždí kolem 5-6pm (pm zase značí odpolední hodiny). Záleží na klubech, které denně navštěvují. Dětem předškolního věku  (5 let) končí “vyučování” v 3:45pm každý den. Děti v tomto věku většinou už umí psát a učí se číst.  V 9 letech mají možnost odejít na internátní školu, kde jsou celý týden a domu jezdí klidně jednou za 2 týdny. Já k tomuto tématu mám hromadu informací, ze kterých vznikne během budoucích neděl další článek.

Teď už nám jen zanechte komentář, napište váš názor, nebo nám napiště vaší zkušenost, kterou budeme rádi sdílet spolu s našimi zkušenostmi a těšíme se na vás zase za týden!

S láskou vaši Doubletraveller!